Чотири ознаки якісної плащової тканини

У сучасної плащової тканини безліч позитивних характеристик: легкість, гнучкість, гарна гідроізоляція, непродувність, здатність пропускати повітря, носкість, невибагливість у догляді, стійкість і яскравість забарвлення, незминальність і т. ін. Причому ці властивості можуть бути взаємовиключними. Так, плащівка на гумі 190Т PVC зовсім не пропускає воду, але вона погано пропускає повітря і не вирізняється еластичністю. Зате різновид Milky (на «молоці») і дихає, і затримує пориви вітру. А якщо вибрати невелику щільність, то вона буде досить легкою і гнучкою.

Є і факультативні ознаки якості, наприклад, приємно, коли тканина не шурхотить, не накопичує статичної електрики і не втрачає здатності відштовхувати краплі води навіть після багаторазового прання або під сильною зливою.

Щільність матерії — теж істотний показник. Але вона важлива швидше під час вибору текстилю за сезонними і професійними параметрами. Для робочого одягу або зимової риболовлі потрібно вибирати найщільнішу, від 300Т, наприклад Лаке 310Т, або хоча б 240Т. Ідеальний варіант для цих цілей — Президент на інтерлоку (трикотажній підкладці) 240Т I/B. У матеріалу максимальні показники непромокальності і здатності чинити опір поривам вітру. З іншого боку, за такої щільності плащівка може втратити еластичність, поважчати, стати більш міцною, але втратити здатність «дихати». Тому показником якості плащової тканини нарівні з іншими характеристиками є щільність структури в поєднанні з легкістю і м'якістю (Бостон 350Т в собі всі ці критерії).

Для тканини, з якої шиють пуховики, щільність також менш важлива порівняно зі здатністю утримувати наповнювач. Тому для зимових пуховиків вибирають не стільки щільну, скільки легку та еластичну плащівку Дощик (вага 140 г/м²) з характерним блискучим покриттям. Вона не пропускає води за рахунок поліуретанового просочення, чудово утримує пух і практично не брудниться. Для пуховиків також ідеально підходить ще легша Канада (сподобається тим, хто вважає за краще матовість, а не глянець, і не любить характерного для багатьох плащівок шурхоту).

Для людей з чутливою шкірою актуальна «натуральність» виробу, тобто наявність у ньому бавовняних або інших волокон природного походження.

Неабияке значення мають і естетичні показники. Стильна і практична Меморі здатна «запам'ятовувати» наші дотики. Можете вибрати Меморі Масло або Лаке Меморі Роял Фейс — це однаково якісні матеріали з унікальним ефектом «пам'яті».

Таким чином, багато ознак якості плащової тканини досить відносні і залежать від сфери її застосування, особистих уподобань, сезону, умов експлуатації.

Але є кілька стійких ознак якості плащової тканини, які важливі абсолютно для всіх різновидів та є базовими характеристиками цього типу тканини:

- високий ступінь гідроізоляції;

- непродувність;

- легкість (небажано вибирати важкі матеріали вагою, що перевищує 200 г/м²);

- практичність (здатність тримати форму, не бгатися, брудовідштовхувальні властивості).

Бажано також звертати увагу на якість переплетення ниток (волокна повинні розташовуватися перпендикулярно), відсутність зачіпок, катишків і на стійкість і нетоксичність забарвлення. Усі ці параметри можна визначити тактильно, за запахом (він не повинен бути різким і неприємним), кольором тканини на згинах і шляхом експерименту (обов'язково зібгайте шматочок тканини в руці, капніть води — вона не має вбиратися). І пам'ятайте, що в нашому інтернет-магазині ви не зустрінете матеріалів низької якості.

Читайте также: