Дещо про неткані текстильні матеріали

Ці матеріали свою назву дістали з огляду на метод виробництва. Ці полотна виходять шляхом поєднання волокон без застосування ткацьких методів.

 

Походження та характеристики нетканого полотна

Ці матеріали роблять з волокон натурального походження, наприклад льону, вовни, а також виробляють зі штучних волокон: віскозних, поліефірних, поліпропіленових, поліамідних.

Технології сучасного світу дали новий спосіб — створення із вторинної сировини.

Під час виготовлення нетканого текстилю дуже важливо дотримувати всіх технічних процесів: на першому етапі необхідно підготувати сировину. На другому етапі проводять формування основи. Далі здійснюється скріплення волокнистої основи, а на завершальному етапі проводять оздоблювальні роботи.

Неткані полотна мають широкий спектр використання:

  1. Технічні полотна дуже затребувані в будівельній сфері. Наприклад, геотекстиль часто застосовують для зміцнення ґрунту. Він не схильний до гниття, а також стійкий до термоокиснення.
  2. Побутові. Такий текстиль використовують для пошиття одягу. До нього можна віднести фетр, синтепон, повсть та ін.
  3. Медичні. Саме завдяки їх стійкості до обсіменіння мікроорганізмами неткані полотна використовують для виготовлення одноразових серветок, простирадл, пелюшок і перев'язувальних матеріалів.

Попри інше, цьому виду текстилю властива структурна капілярність, завдяки чому він чудово вбирає вологу, на відміну, наприклад, від багатьох тканин.

Нетканий текстиль виготовляють різними способами скріплення волокон:

  1. Хімічне скріплення. Цей спосіб характеризується просоченням сформованого полотна. Спеціальні розчини рівномірно розміщують по поверхні матеріалу.
  2. Термічне скріплення. Цей спосіб можливий завдяки термопластичних властивостям волокон.
  3. Механічне скріплення. Буває голкопробивним, в'язально-прошивним і гідроструменевим.

Найвідоміші неткані матеріали

Цей вид полотен має величезну кількість переваг, серед яких особливо виділяють його м'якість. При цьому не варто забувати про його еластичність, міцність і довговічність.

Флізелін — дуже популярний матеріал прокладки.

Синтепон володіє прекрасними теплозахисними властивостями. Його використовують для створення меблів, пошиття верхнього одягу, м'яких іграшок, взуття та домашнього текстилю.

Ватин належить до утеплювачів. Ще близько 50 років тому у нього не було аналогів, зараз же ситуація змінилася. Але його популярність і затребуваність не змінилися. Ватин часто застосовують як утеплювач для рукавичок, тілогрійок і під час створення ортопедичних матраців.

Фетр широко використовують під час виготовлення різного одягу — верхнього і повсякденного. Останнім часом його почали широко застосовувати для створення ручних виробів і різних прикрас. Фетр дуже практичний, приємний на дотик і має широку кольорову гаму. Щоб надати йому додаткової міцності, виробники додають до його складу синтетичні нитки. Такий вид фетру вирізняється гладкістю.

Читайте также: