Як правильно визначити тканину на дотик

Для визначення типу тканини та її складу існує велика кількість способів. Найбільш безпомилковий — це лабораторна перевірка. Але, на превеликий жаль, це тривалий і не завжди можливий варіант. Часто необхідно визначати тканину на дотик, на зминання і розтяг.

Зазвичай буває складно визначити, який матеріал перед вами: натуральний, штучний або сумішевий. Найдавнішим способом перевірки вважають перевірку вогнем. Ні, ми не будемо на багатті спалювати рулони матерії. Для цього нам знадобиться зовсім маленький відріз. Натуральний матеріал, такий як льон або бавовна, горить дуже швидко. Якщо його загасити, полум'я швидко згасне, але тління ще певний час триватиме. Запах буде нагадувати палені папір або вату.

Вовна і шовк, якщо вони натуральні, будуть згортатися в кульки. Якщо прибрати полум'я від сірника або запальнички, відріз може перестати горіти. Запах нагадує спалене перо.

Штучні матеріали зазвичай більше не горять, а плавляться. При цьому ви будете відчувати неприємний і дуже різкий запах пластмаси.

Не завжди є можливість і бажання палити відрізи. Тож розгляньмо варіанти, як на дотик відрізнити тканини.

Зовні лляне полотно має природний блиск, тоді як бавовняні екземпляри більш матові. У бавовняній матерії переплетені нитки рівні, а лляна може мати потовщення. Це не брак, а природна особливість матеріалу. Під час проби на дотик лляне полотно більш жорстке. Якщо його прикласти до тіла, то можна відчути легкий холод. Зібгавши його, ви побачите, що льон утворює великі складки, які важко розрівняти. Бавовняні зразки мають властивість тягнутися по утку, а ось льон не тягнеться взагалі.

Також можна розрізнити натуральний і штучний шовк. Натуральний має ніжно-матовий колір, а ось штучний — блиск. Якщо торкнутися цих матеріалів, то одразу можна відчути різницю. М'якість натурального шовку неможливо сплутати із жорсткістю штучного. Під час розривання натуральний шовк рветься рівно, а нитки штучного розсипаються на окремі волокна.

Як визначити якість тканини

Деякі речі, які носять тривалий період, можуть абсолютно не втрачати свого первинного вигляду. Головну роль тут відіграє якість полотна.

Вибираючи річ, передовім звертайте увагу на перетин ниток, на загальний вигляд. Перетини мають бути рівномірними і рівними. Якщо розмотати рулон із тканиною, то забарвлення всюди повинне бути рівномірним і не бляклим. В іншому випадку є ризик, що готовий виріб злиняє. Варто відзначити, що синтетичні матеріали набагато краще тримають колір і довго не вигоряють.

У нас великий асортимент якісних тканин, поміж яких:

  •       плащівка меморі
  •       підкладка жакард
  •       фліс

На дотик якісна тканина має однорідну структуру. Під час зминання на ній не повинні утворюватися катишки. Зверніть увагу, що на матеріалі з більшою домішкою синтетики частіше утворюються катишки.

Читайте также: