Чому сумішеві пальтові тканини кращі за натуральні

Сучасні технології дають змогу створювати унікальні поєднання зі сплетення вовняних, бавовняних, бамбукових і синтетичних ниток. Пальтові матеріали від цього тільки виграють: до теплоізоляції додається стійкість до розриву, носність, здатність зберігати форму за будь-яких погодних умов, простий догляд.

Сумішеві пальтові матерії однозначно кращі за «чисті» натуральні. Вони практичніші, довговічніші, не спричиняють роздратування шкіри та алергії, дають змогу втілювати будь-які дизайнерські задуми. Крім того, вони дешевші. Деякі зразки стійкі до вологи, що важливо для демісезонного одягу.

«Варенка», мелтон, полівіскоза мають ефектний вигляд. При цьому їх легше зберігати теплої пори року.

Зі змішаних пальтових полотен легше шити, вони не дають усадки і рідше потребують прасування.

Критерії вибору

Щоб застрахуватися від неправильного вибору, за можливості тестируйте відріз в магазині хоча б на дотик і уважно читайте етикетки.

Найкращі споживчі властивості має матерія з вовни овець, верблюдів, лам, альпаки, кіз з із вмістом штучних волокон. Вона міцна, еластична, має естетичний вигляд. Цікавим виходить поєднання з віскозою. Якщо вона є в складі, матерія буде гладкою і шовковистою. Її можна легко драпірувати, вона гігієнічна й добре пропускає повітря. З рослинних ниток в пальтову матерію вплітають також бамбук.

Переваги сумішевих тканин під час пошиття зимових і демісезонних пальт

Дехто вважає, що для холодної пори року немає нічого кращого за натуральну вовну без домішок. Але, по-перше, вовняні полотна, що продають у магазинах, досить колючі і дуже часто спричиняють алергію. Якщо ж говорити про такого безумовного лідера, як кашемір, то в ідеалі він має бути утворений із козячого пуху і коштувати надзвичайно дорого. Наприклад, на одне пальто йде підшерсток із 40 кіз. Звичайно, мати таке пальто — мрія будь-якої жінки. Але чи настільки воно практичне, наскільки красиве і приємне на дотик? Попри всі свої переваги, натуральний кашемір — це не найміцніший і найстійкіший до зношування матеріал. Тому, якщо вибирати між натуральним і штучним кашеміром, то для пальтової тканини краще вибрати останній.

Для суворих зим підійде також пальтова вовняна тканина з ворсом Богема, яка в рівних пропорціях містить натуральну шерсть і поліестер, що надає їй міцності і стійкості до зношування. У матерії чудові теплоізоляційні якості.

На холод розраховані й інші ворсові матерії з додаванням вовни альпаки, бамбука і мохеру (ангорської кози).

Для осінніх пальт більше підійде полівіскоза. Тканина чудово драпірується, зовсім не бгається, добре пропускає повітря, не подразнює шкіри, добре тягнеться, але не розтягується. На відміну від багатьох інших повністю штучних тканин (таких, як Джордан), полівіскоза не накопичує статичної електрики.

Вовна варена, або Лоден, також чудово підійде для осінніх пальт, адже вона водонепроникна. Ця ж властивість притаманна коротковорсовій пальтовій тканині мелтон.

Естетичні переваги сумішевих тканин для пальто

Пальтові полотна з дизайном дають можливість втілити будь-яку задумку. Вони краще за натуральні тримають колір, легше драпіруються. Найбільш популярні такі різновиди:

- кучерява;

- «ялинка»;

- «гусяча лапка» (рисунок найчастіше застосовують на твіді і пепіті);

- прядиво в «шишечку» (використовують для осінніх пальт);

- крупновізерунчастий жакард;

- тканина з вишивкою купонна;

- валяна з візерунком і т. ін.

 

Читайте также: