Дюспо — що це за тканина?

Дюспо купити

Дюспо — м'яка на дотик щільна і еластична плащова тканина полегшеного типу. З неї традиційно шиють стильні куртки, пуховики, плащі, комбінезони для дітей, а також спецодяг для спорту, риболовлі і турпоходів. Дюспо приємна тим, що не хрустить навіть на морозі і має презентабельний вигляд за будь-якої погоди. Підвиди дюспо по-різному реагують на вплив вологи, вітру і води (є водовідштовхувальні і водонепроникні).

Основні види

Залежно від просочення і забарвлення змінюється фактура і зовнішній вигляд тканини. У продаж надходять такі різновиди:

  • найбільш вологовідштовхувальна (WR) — краплі з неї скочуються, а не вбираються;
  • «на молоці» (Milky) — оброблена з двох сторін (або тільки з вивороту) просоченням молочного кольору, що підсилює її захисні властивості;
  • перламутрова (RAY) — трохи жорсткіша, ніж інші види;
  • на гумі (мембрана, ПВХ, PVC) — максимально водо-, повітро-і вітронепроникна тканина, що підходить для екстремальних ситуацій, досить важка (125 г/м²);
  • PU — з тонким шаром поліуретану;
  • PRT — з малюнком;
  • Jagard — має рельєф;
  • Bonding — найщільніша і важка (160 г / м²), подвійного складу (трикотаж, плащівка) з PU-просоченням;
  • Punching — з перфорацією;
  • Peach skin — має у складі ворсівне просочення, що надає плащівці ніжної оксамитової текстури;
  • Cire — позначають плащову тканину з блискучим глянсовим покриттям, що підходить для пуховмісних виробів.

Позначення WR може траплятися на етикетках різних видів, наприклад однотонної сріблястої дюспо foil WR Light silver або дюспо «на молоці», гумі.

Останні три види заслуговують на особливу увагу.

 

Дюспo foil WR Light silver

Полотно ніжного світло-сріблястого кольору, чудово захищає від вітру і вологи. Цей легкий матеріал застосовують для пошиття верхнього одягу: демісезонних курток, пуховиків, вітровок, жилетів, комбінезонів. Ця плащова тканина представлена в нашому каталозі за посиланням.

Речі з цієї матерії не потребують особливого догляду. Температурний режим під час прання — до 35 °С, під час прасування — до 100 °С. Як і інші види плащової тканини, її не можна вибілювати.

На етикетці тканини є позначення «Cire». Це означає, що матеріал обробили гарячим валиком для кращого утримання пуху і для надання покриттю глянцевого блиску.

 

Плащівка Milky

Біле молочне просочення посилює насиченість і знижує прозорість. Завдяки їй матеріал прослужить довше, зберігши свій початковий колір. Його наносять зазвичай на виворітну частину, тоді як лицьову можна забарвлювати в різні кольори.

Еластичну дюспо «на молоці» використовують під час пошиття штанів, спідниць, сумок, верхнього одягу для зими і перехідних сезонів, спецодягу.

Основні властивості матерії:

  • — вітронепродувна але пропускає повітря;
  • — не вигоряє на сонці;
  • — добре утримує пух, тому незамінна під час виробництва пуховиків з легким наповнювачем.

Дюспо «на молоці» бажано не чистити всуху.

 

Дюспо на гумі

Мембрана — саме той тип тканини, який підійде для пошиття дитячих комбінезонів для дощу і снігу, непромокного спецодягу для риболовлі, вітровок і плащів для перехідного періоду.

Практична прогумована матерія чудово впорається з коливанням температури, поривчастим вітром і не промокне під проливним дощем.

 

Технічні характеристики плащової тканини дюспо

Дюспо — затребуваний у швейному виробництві матеріал штучного походження. Утворений із переплетених за полотняним типом поліамідних ниток. Стійкий до зношування, багаторазового згинання, тому його можна застосовувати для складного крою.

Хоча тканина синтетична, вона чудово пропускає повітря.

Вироби з такої матерії легко переживуть морози. Не зіпсують первинний вигляд тканини і багаторазові прання.

Під час вибору дюспо для виготовлення одягу за індивідуальним замовленням потрібно враховувати її щільність і тип просочення, оскільки одні з них здатні витримати лише легкий дощик, а інші підійдуть для тривалого перебування у воді. Так, перламутрову матерію Ray застосовують в основному для пошиття дитячих речей, зимових конвертів. Двошаровий теплий Bonding ідеальний для головних зимових уборів та верхнього одягу. Punching застосовують лише для вставок.

Читайте також: